برگشت
دانستنی ها

راز موفقیت و تغییر را با مشاوره کسب و کار تجربه کنید !

راز موفقیت و تغییر را با مشاوره کسب و کار تجربه کنید !

مشاوره کسب و کار به شما در تنظیم استراتژی کسب و کار کمک می کند. کسب و کار شما پیشرفت می کند و خیلی راحت پولدار می شوید.
راز موفقیت و تغییر را با مشاوره کسب و کار تجربه کنید !
متن کامل :

مشاوره کسب و کار چیست؟ در دهه‌های اخیر شاهد رقابت نزدیک کسب و کارها بوده‌ایم؛ در این رقابت سازمان‌های زیادی به راحتی از میدان رقابت حذف شده‌اند و برعکس کسب و کارهای زیادی با موفقیت خود حیرت جهانیان را برانگیختند.

علت شکست و رمز موفقیت این سازمان‌ها چیست؟ جواب بسیار ساده است؛ مدیرانی که با تحول جهانی هم گام شده‌اند در عرصه رقابت باقی مانده و موفق شده‌اند و مدیرانی که از غافله تغییر عقب مانده‌اند در چشم به هم زدنی حذف شده‌اند.

استفاده از مشاوره کسب و کار و خدمات آن یکی از اقدامات مهمی محسوب می‌شود که برای تمام مدیرانی که می‌خواهند در رقابت پیروز شوند، واجب و لازم است. در این مقاله قصد داریم از مزایای مشاوره کسب و کار برای مدیران بگوئیم؛ با ما همراه باشید.تنظیم استراتژی کسب و کار توسط مشاوره کسب و کار


استراتژی خود به این معنا است که افراد با منابعی کاملا محدود، بتوانند از فرصت هایی که وجود دارد استفاده کنند و به کسب و کار خود برسند. اولین و مهم ترین استراتژی کسب و کار، تمایز است. یعنی بتوانیم یک تمایز در محیط کسب و کار ایجاد کنیم، خودمان را در این محیط حفظ کرده و از رقبا پیشی بگیریم.

گاهی اوقات دچار اشتباه می شویم و فکر می کنیم که تمایز یعنی قیمت پایین و تولید بیش از حد محصولات است. در صورتی که تمایز یعنی بی شک اولین بودن در حوزه ای که می خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

یکی از عامل های مهم تمایز، یعنی یک خصوصیت مشخص و ویژه را در نظر بگیریم و محصول خود را با توجه به این خصوصیت تولید کنیم. طوری که مشتریان هر موقع به یاد آن خصوصیت می افتند، محصول ما هم در ذهن آن ها تداعی شود.

گاهی اوقات اگر ادعا کنیم که در محصول تازه خود از فرمول یا یک روش جدید استفاده کرده ایم یعنی یک تمایز را خلق کرده ایم. همین باعث می شود که مردم کنجکاو شوند و به دنبال دانستن کسب و کار ما باشند.

استراتژی دوم رهبری در هزینه است. در این استراتژی شرکت یک محصول را تولید و عرضه می کند که بهای تمام شده هر واحد برای مشتری کاهش یابد و با کمترین هزینه نسبت به رقبا یک خدمت را ارائه دهد.

سومین استراتژی، تمرکز است. شرکت ها با تمرکز بر محصول و یا خدمتی که ارائه می دهند، خود را از رقبایشان متمایز می کنند. مشاوره کسب و کار تمامی این استراتژی ها را برای کسب و کار شما در نظر می گیرد و خیلی راحت شما را به سمت یک استراتژی موفق هدایت می کند.


تفاوت مشاوره کسب و کار، منتورینگ و کوچینگ

در حوزه کسب و کار سه مفهوم منتورینگ، کوچینگ و مشاوره کسب و کار اغلب با هم اشتباه گرفته شده و به جای هم به کار می‌روند اما در اصل این سه مفهوم با یکدیگر تفاوت‌های اساسی دارد.

برای روشن کردن این سه مفهوم از یک مثال کمک می‌گیریم؛ فرض کنید شما قصد دارید از شهر اصفهان به تهران سفر کنید. فرد "الف" پیش از آغاز سفر به شما راه‌های رسیدن به مقصد را می‌گوید و نقشه راه را به دست شما می‌دهد؛ این شخص مشاور است.

فرد "ب" کسی است که چندین بار مسیر اصفهان تا تهران را طی کرده و با جزئیات مسیر آشنا است؛ این فرد منتور است.

 فرد "ج" کسی است که با شما سوار وسیله نقلیه‌تان شده و تا پایان مسیر همراهی‌تان می‌کند؛ این فرد کوچ یا مربی است.مزایای استفاده از مشاوره کسب و کار و خدمات آن

مزایای استفاده از مشاوره کسب و کار و خدمات آن عبارتند از :

ریشه یابی مشکلات به وجود آمده و کمک به حل آن توسط مشاوره کسب و کار 

فرقی نمی‌کند کسب و کار شما در چه زمینه‌ای فعالیت داشته باشد، در هر جایی از مسیر رشد، شما با چالش‌هایی مواجه خواهید شد که برای حل آن‌ها نیاز به مشاوره کسب و کار دارید.

حل این چالش‌ها مانع از توقف کسب و کار می‌شود و در بلند مدت رشد را به دنبال خواهد داشت.

 از طرف دیگر، به طور طبیعی، مدیران نمی‌توانند در همه زمینه‌ها و در سطح عالی مهارت داشته باشند و به همین دلیل نیاز به فردی دارند که به عنوان مشاور در کنار ایشان قرار گرفته و به رفع مشکلات به وجود آمده کمک کند.دلگرمی برای مدیر و کارمندان با وجود مشاوره کسب و کار 

یکی از مهارت‌هایی که مدیر باید داشته باشد، مدیریت بحران است تا اوضاع به حالت عادی باز گردد؛ بنابراین برای حل چالش‌های به وجود آمده مدیران نیاز به هم فکری شخصی دارند که به عنوان سوم شخص به سازمان نگریسته، چالش‌ها را بررسی کرده و قدرت تحلیل داشته باشد.

آن فرد کسی است که وظیفه مشاوره کسب و کار را بر عهده دارد. در چنین شرایطی مدیر و کارمندان احساس دلگرمی و پشتوانه برای حل مشکل می‌کنند.آشنایی با اصول قانونی و حقوقی کسب و کار

صاحبان کسب و کار به صورت مداوم با مسائل حقوقی درگیر هستند که رسیدگی به آن‌ها علاوه بر زمان بر بودن نیازمند تخصص و تجربه زیاد است.

از طرف دیگر طبیعی است که مدیران و صاحبان کسب و کار با قوانین حقوقی آشنایی نداشته باشند اما این بدان معنا نیست که به کمک در این زمینه نیز نیازی ندارند، بلکه مدیران باید از خدمات تخصصی مشاوره کسب و کار در زمینه حقوقی کمک بگیرند.جلب رضایت مشتریان سازمان و افزایش وفاداری ایشان با کمک مشاوره کسب و کار

یکی از ارزشمندترین دارایی‌های یک سازمان، مشتریان آن هستند که حفظ آنان باعث صرفه جویی در منابع سازمان شده و در بلند مدت سودآوری را به دنبال خواهد داشت.

در فرایند مشاوره کسب و کار، مشاور به شما کمک می‌کند که مشتریان خود را حفظ کرده و آنان را به برند خود وفادار سازید.چگونه می‌توانیم بهترین شخص را برای مشاوره کسب و کار مدّ نظر خود پیدا کنیم؟ 

یکی از سئوالاتی که برای مدیران پیش می‌آید این است که کدام مراکز خدمات مشاوره کسب و کار را ارائه می‌دهند و به عبارت دیگر، چگونه می‌توان یک مشاور کسب و کار خبره یافت؟

یکی از منابع معتبر برای یافتن مشاورین کسب و کار، کانون‌های مشاوره‌ای است که اتاق بازرگانی‌های شهرهای مختلف تشکیل داده‌اند و خدمات مشاوره را ارائه می‌دهند. مدیران می‌توانند با ثبت نام در کانون‌های مشاوره از خدمات متنوعی که مشاوران کسب و کار ارائه می‌دهند بهره مند شوند.

افزایش اعتبار کیف پول بستن
لطفا مبلغ مورد نظر را وارد نمایید
تومان