برگشت
دانستنی ها

خدمات مشاوره کسب و کار راه حلی طلایی برای توسعه کسب و کار

خدمات مشاوره کسب و کار راه حلی طلایی برای توسعه کسب و کار

آیا می دانید چگونه مشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنید ؟ خدمات مشاوره کسب و کار راهکار را می داند.
خدمات مشاوره کسب و کار راه حلی طلایی برای توسعه کسب و کار
متن کامل :

خدمات مشاوره کسب و کار شامل چه خدماتی می‌شود و چرا باید از آن‌ها استفاده کرد؟ همه ما می‌دانیم که وقتی اطلاعات ما پاسخگوی حل مسئله و چالش به وجود آمده در زندگی شخصی و کاری نیست باید از فردی خبره و تحصیل کرده در آن زمینه مشورت بگیریم.

 مشورت گرفتن نشان دهنده آگاهی فرد از مشکل به وجود آمده و تلاشی قابل تقدیر در راستای حل آن است.

در این مقاله قصد داریم انواع خدمات مشاوره کسب و کار را به شما معرفی کرده و مزیت‌های استفاده از آن را تا حدی برای شما روشن سازیم.


جذب مشتری یکی از مهم ترین خدمات مشاوره کسب و کار

برای جذب مشتری به صورت دائمی لازم است که 3 قدم را طی کنید. قدوم اول این است که تلاش کنید مشتریان را به خوبی بشناسید. مردم به صورت ذاتی دوست دارند که شناخته شوند. اگر شما وقت بیشتری به هر مشتری اختصاص دهید، آن ها هم کسب و کار شما را انتخاب می کنند و رقیب شما را رد می کنند.

قدم دوم استفاده از سیستم های نظرسنجی است. خیلی مهم است که حرف های مشتری شنیده شود. شما می توانید از یک پرسش نامه برای این کار استفاده کنید. همین خود باعث می شود مشتریان کسب و کار شما حفظ شوند.

قدم سوم، خدمات پس از فروش و ارتباط با مشتری است. بعد از فروش محصول باید راه هایی را برای سوال پرسیدن پیش روی مشتری قرار دهید. تماس تلفنی، ایمیل و گفت و گوی آنلاین از گزینه های ممکن هستند.

سعی کنید رضایت مشتری افزایش یابد. خدمات مشاوره کسب و کار به راحتی راه های جذب مشتریان بیشتر را به شما نشان می دهد. با یک رزرو ساده، از این راه ها بهره مند شوید.


انواع خدمات مشاوره کسب و کار به عنوان 6 راه‌حل طلایی برای توسعه کسب و کار 

برخی از مدیران به اشتباه تصور می‌کنند استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار خبر از ضعف مدیریتی ایشان می‌دهد در حالی که این دیدگاه نیازمند اصلاحات جدی است.

همه مدیران نیازمند کمک یک فرد خبره در کنار کسب و کار هستند تا در زمینه های مختلف ایشان را راهنمایی کرده و به موقع با راه حل هایی درست گره از کار مدیران حرفه‌ای باز کند.

مدیران در زمینه‌های مختلفی می‌توانند از خدمات مشاوره بهره مند گردند که این زمینه‌ها به عنوان 6 راه‌حل طلایی برای توسعه کسب و کار شناخته شده اند که به شرح زیر است.اولین راه‌حل طلایی، خدمات مشاوره استراتژی یکی از انواع خدمات مشاوره کسب و کار: 

محیط بیرونی هر سازمانی، مملو از ابهامات و ناپایداری است که تصمیم گیری را برای مدیران سخت و دشوار می‌سازد اما این بدان معنا نیست که از تعیین چشم انداز سازمان چشم پوشی کنیم بلکه باید استراتژی‌هایی را برای سازمان تدوین و اجرا کنیم که بیشترین انطباق پذیری را با تغییرات محیطی داشته باشند.

 در میان انواع خدمات مشاوره کسب و کار، مشاور استراتژی سازمان کمک می‌کند با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف سازمانی بر تهدیدها و فرصت های بیرونی کنترل داشته و حتی از آن ها استفاده کنیم.

دومین راه‌حل طلایی برای توسعه کسب و کار، خدمات مشاوره منابع انسانی: 

اساساً نیروی کار (نیروی انسانی) مهم‌ترین منبع از منابعی است که سازمان در اختیار دارد و به علت پیچیدگی‌های روان شناختی، در اغلب موقعیت‌ها برخوردی غیر قابل پیش بینی دارد.

مدیریت منابع انسانی کاری دشوار است که مدیران بدون بهره گیری از خدمات مشاوره کسب و کار به سختی قادر به مدیریت آن هستند.

کمک گرفتن از یک مشاور مدیریت که در زمینه منابع انسانی تجربه کاری و سابقه تحصیلی دارد، می‌تواند مدیران را در داشتن نیروی انسانی پویا و توانمند یاری رساند.


سومین راه‌حل طلایی، خدمات مشاوره بازاریابی و فروش یکی دیگر از انواع خدمات مشاوره کسب و کار: 

تمام آن چه به مشتریان و فروش به ایشان مربوط می‌شود در دایره بازاریابی و فروش قرار می‌گیرد.

مدیریت بازاریابی و فروش نیز مانند مدیریت منابع انسانی کاری دشوار محسوب می‌شود زیرا در این حوزه نیز، مدیران با انسان‌ها (با ویژگی‌های روان شناختی پیچیده) سر و کار دارند.

استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار در زمینه بازاریابی و فروش به مدیران کمک می‌کند بتوانند مشتری بیشتری جذب کرده و سهم بازار خود را افزایش دهند.

مشاوران بازاریابی و فروش با علم و دانش و چاشنی خلاقیت و به روز بودن می‌توانند مدیران را به قله موفقیت برسانند.چهارمین راه‌حل طلایی برای توسعه کسب و کار، خدمات مشاوره کسب و کار حقوقی و مالی:

بخش مهمی از خدمات مشاوره کسب و کار مربوط به مشاوره حقوقی و مالی می‌شود.

مباحث حقوقی و مالی نیازمند فردی خبره است که در رشته‌های مرتبط تحصیل کرده و در این زمینه‌ها تجربه کاری داشته باشد.

این خدمات شامل مواردی همچون حقوقی، مالیاتی و دارایی، بانک و ارز و اسناد بانکی، بیمه تجاری، بیمه تامین اجتماعی و قانون کار می‌شود.

پنجمین راه‌حل طلایی برای توسعه کسب و کار، خدمات راه اندازی کسب و کار: 

خدمات مشاوره کسب و کار، برای افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را راه اندازی کنند نیز مفید است.

راه اندازی کسب و کار توسط فردی که سابقاً تجربه مدیریت نداشته‌اند کاری دشوار محسوب می‌شود و آن فرد نیاز به راهنمایی فردی خبره دارد.ششمین راه‌حل طلایی، خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ از دیگر انواع خدمات مشاوره کسب و کار: 

مدیرانی که خود را بی نیاز از خدمات مشاوره کسب و کار در حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌دانند به ناچار محکوم به شکست خواهند بود.

راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی، فعالیت در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بخش لاینفک فعالیت‌های تجاری دنیای امروز است که باید با حضور یک مشاور خبره در این زمینه سامان دهی شود. خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ از آن دسته خدماتی است که نیاز به فردی متخصص و با تجربه دارد و از هر شخصی ساخته نیست.

به طور کلی می‌توان گفت مدیرانی که نیاز به مشاور را در کنار خود احساس می‌کنند در آینده موفق تر عمل خواهند کرد و نزد کارمندان به عنوان مدیر با خردتری شناخته می‌شوند.


افزایش اعتبار کیف پول بستن
لطفا مبلغ مورد نظر را وارد نمایید
تومان